Google+ Followers

środa, 29 kwietnia 2015

HOLOKAUST, A PRZEPOWIEDNIE BIBLIJNE...

Czy historią Izraela rządzi przypadek?  
No cóż… według Biblii został przecież przepowiedziany pobyt w niewoli egipskiej, asyryjskiej, a także babilońskiej.  I stało się wedle przepowiedni. Przewidziano także rozproszenie tego narodu, wielowiekowe krwawe prześladowania, a także powrót narodu izraelskiego do ziemi obiecanej. 
I tu nasuwa się pytanie: 
Czy w takim układzie można zaryzykować stwierdzenie, że holokaust został przepowiedziany? 
A jeśli tak, to czy był on karą Bożą za grzechy Żydów? Niektórzy rabini, głównie o poglądach ortodoksyjnych uznają holokaust za karę Bożą. Jednak większość Żydów traktuje Holokaust jako zbrodnicze działanie nie tylko przeciwko Żydom, ale także przeciwko samemu Bogu.

Nie można też zapominać, że drogę do Holocaustu utorował m.in. katolicki i protestancki antyjudaizm. 
Na obu tych tradycjach kościelnych ciąży bowiem brzemię nienawiści do Żydów. Szczególnie negatywną rolę odegrało w tym dramacie papiestwo, które podpisało konkordaty z faszystowskimi rządami Włoch, Hiszpanii i Niemiec i zachowało podejrzane milczenie w obliczu straszliwych zbrodni popełnianych na narodzie żydowskim. 
Ale czy mogło być inaczej, skoro przez wszystkie wieki najwyżsi przedstawiciele Kościoła rzymskiego wpajali ludziom, że los Żydów to kara za odrzucenie i ukrzyżowanie Chrystusa?      
Poza tym bez winy nie pozostają i inne narody, które zachowały obojętność i bierność wobec masowej zagłady Żydów. Kiedy w 1938 r. prezydent Roosevelt zwołał we Francji konferencję, aby zastanowić się nad losem europejskich Żydów, z przedstawicieli trzydziestu państw tylko Dania i Holandia były gotowe przyjąć kilka tysięcy potomków Abrahama. Ale na tym nie koniec: winę bowiem ponoszą również sami Żydzi, konkretnie ci, którzy żyli w Ameryce bezpiecznie i dostatnio, a prawie nic nie zrobili, by pomóc swoim braciom.    
Holocaust obnaża więc i potępia zarówno polityczny, rasistowski, jak i religijny antysemityzm oraz obciąża wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio przyczynili się do tej straszliwej zbrodni.  
Z biblijnego punktu widzenia Holocaust mógł być owym „wielkim uciskiem, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie” ( i to zagadnienie zostawiam w formie przypuszczenia) 
Myślę sobie, że do  zbrodni tej nie musiało dojść, przynajmniej na taką skalę, gdyby Żydzi nie ufali nadmiernie poczuciu własnego bezpieczeństwa, żyjąc w tak nieprzyjaznym otoczeniu; gdyby wzięli pod uwagę biblijne zapowiedzi i przestrogi oraz gdyby nie iście szatańska strategia ich wrogów. Bo Bóg nikogo nie determinuje do zła. Czynią to zwykle ci, którzy znajdują się pod przemożnym wpływem mocy ciemności, jak Hitler, który „zahipnotyzował” wszystkich swoich współobywateli, aby wymordować Żydów.   

10 komentarzy:

 1. Juz w sredniowieczu palana nienawiscia do Zydow.
  Inkwizycja wziela swoj poczatek w Hiszpani, jej celem bylo odebranie majatkow zydowskich i tym sposobem finansowanie m.in wypraw Pana K. Kolumba.
  A potem bylo juz tylko gorzej.

  W mmoim odczuciu Zydzi sa winni sami sobie- to narod, ktory nie darzy szacunkiem nikogo.
  I nie mowie tu tylko o odlamach hasydzkich.

  Wydaja mi sie, ze nigdy nie bedzie pokoju, jezeli nie uszanujemy swojej odrebnosci. Nie tylko tradycji, religi, wartosci ale i kultury i sposobu na zycie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale Kolumb zabrał żydów właśnie do ameryki jak tułali się po wypędzeniu z Hiszpanii, tak założyli państwo a teraz praktycznie masoni żądzą całym światem

   Usuń
  2. TAK, TAK KOŚCIÓŁ WPAJAŁ NIENAWIŚĆ DO ŻYDÓW???
   A TAK TROCHĘ HISTORII LUDU IZRAELA TO NIE ŁASKA?
   TAK HANIEBNIE PRZEINACZAĆ FAKTY!
   NAJŚWIĘTSZA KSIĘGA ŻYDÓW - T A L M U D - MÓWI O GOJACH, CZYLI O INNYCH
   ISTOTACH ŻYWYCH STAWIAJĄC NIEŻYDA NA SAMYM KOŃCU HIERARCHI BYTU AŻ
   ZA ZWIERZĘTAMI HODOWLANYMI - I TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWE?
   ZAKŁAMANY AUTOR ŚMIE PUBLIKOWAĆ SĄDY O NIENAWIŚCI WOBEC ŻYDÓW BEZ POSIADANIA ELEMENTARNEJ WIEDZY OPARTEJ NA ŹRÓDŁACH JUDAIZMU!
   Z TEGO WŁAŚNIE POWODU TALMUD PRZEZ WIEKI BYŁ KSIĘGĄ ZAKAZANĄ DLA GOJÓW, ALE O TYM JUŻ AUTOR NIE NAPISZE!
   MODLITWA RABINA BRZMI: "DZIĘKUJĘ CI JAHWE, ŻE NIE UCZYNIŁEŚ MNIE GOJEM".

   Usuń
  3. No cóż...Skoro stosujesz zasadę "Oko za oko" to gratuluję... Jednak w odniesieniu do Żydów, trzeba spojrzeć trochę szerzej. Bóg chwilowo zaciemnił ich umysły, ale to nie znaczy, że ich odrzucił. On ma dla nich oddzielny plan. Czytaj Pismo i nie wypisuj bzdur.

   Usuń
 2. Jeśli to było przeznaczenie przepowiedziane i zapisane - było nieuniknione. A z drugiej strony warto zadać sobie pytanie - dlaczego byli tak znienawidzeni????? Żyli w rozproszeniu i w kazdym kraju, w jakim żyli kochni raczej nie byli. Dlaczego????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, jest to problem związany z antysemityzmem, przynajmniej próbę odpowiedzi na Twoje pytanie znajdziesz w poście "Przepowiednie biblijne 2" Serdeczności

   Usuń
  2. Oni tez byli wypędzani np, z Hiszpanii bo za plecami robią interesy z wrogami i zawsze tacy byli od początku, dlatego sami sobie zgotowali los że nikt ich nie lubi. Oskarżają o rasizm a tym czasem są największymi rasistami na swiecie, ich religia mówi że tylko żydzi maja dusze, a nie żydzi to goje gorsze od bydła które ma na nich pracować, i tak jest na świecie i w ,,Polskim,, rządzie, też ich pełno, maja tylko imiona i nazwiska zmienione, powinni być oskarżeni teraz o zbrodnie na polakach !!! Paskudni są i tyle, najgorsza rasa, tylko zamęt sieja i 2 wojny światowe to tez ich sprawa, i przypominam że Hitler miał kredyty od żydowskich bankierów :) tak jak by to bogaci żydzi chcieli zniszczyć biednych, a tak było bo to taka rasa, uwarzają się teraz za wyjątek i opanują cały świat, kara bedzie bolesna za to, oj bedzie zgrzytanie zębami ale będzie już za późno !!!

   Usuń
  3. Wiara pochodzi od Żydów... Gdyby nie Oni, to my goje nie mielibyśmy możliwości poznania Boga. Ja daleka jestem od ich potępiania. Zobacz, czas wszystko zmienia, Żydzi też zaczynaja patrzeć na Jezusa inaczej. Mamy przecież sporą społeczność Żydów Mesjańskich, tych szczerze nawróconych. Zamiast narzekać, powinniśmy się za nich modlić, aby i pozostali doszli do poznania. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. mają przestrasznie ogromny kompleks wyższości !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz...Bądź co bądź jest to Naród Wybrany przez Boga. "Źrenica Jego oka"

   Usuń