Google+ Followers

piątek, 24 kwietnia 2015

PRZEPOWIEDNIE BIBLIJNE - 1


Niektórzy twierdzą, że potrafią przewidzieć przyszłość, jednak ich rezultaty są raczej żałosne. 

Nie znajdziemy proroctw w Koranie w hinduskich Wedach, w pismach Mahometa czy Mormonów. Tylko Biblia zgodnie z prawdą zapowiada przyszłość. Około 30 % Bożego słowa to proroctwa. 
Setki sprawdzonych zapowiedzi i 100 % dokładność. Nie jest to mglisty język Nostradamusa, ale wyraźne stwierdzenia dotyczące wydarzeń wstrząsających światem i kształtujących go. 
Zostały spisane setki, tysiące lat zanim się urzeczywistniły w historii. 

Weźmy na przykład:
- Zapowiedź rozproszenia Żydów po całym świecie, Ziemi. Dzisiaj wszędzie gdzie się udasz, znajdziesz przedstawicieli tego narodu.

- Byli oni prześladowani i zabijani jak żaden inny naród. Antysemityzm jest zjawiskiem zupełnie wyjątkowym. Biblia to jednak przewidziała, zapowiedziała.

- Zapowiedziała również, że pomimo rozproszenia po całym świecie, mimo prześladowań, wyniszczenia, żydzi przetrwają jako odrębny naród i powrócą do swojej ziemi zanim Antychryst stworzy tam swoje królestwo. Stało się to w roku 1948

„Przyjdą dni, kiedy z tego, co widzicie, nie pozostanie kamień na kamieniu, którego by  nie rozwalono (21:6)(…). Gdy ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wówczas wiedzcie, że przybliżyło się jej zburzenie (…). Gdyż dni te, to dni odpłaty, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane. Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni; będzie bowiem wielka niedola na ziemi i gniew nad tym ludem, i padną od miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan” (Łk 21: 20, 22-24).

Kiedy rozpoczęły  się spełniać te przepowiednie? 
O tym w następnym poście.

11 komentarzy:

 1. Nie ma w zasadzie przepowiedni dla ludzkości, która przy odpowiedniej dozie czasu nie zostałaby spełniona. Co nie oznacza, że ten kto to pisał, miał pojęcie blade o czym pisał.

  Przepowiednie są jak prostytucja - to biznes odpowiadający potrzebom ludzi. Szczególnie tym którzy przeszli załamania i chcą ogarnąć to, co nadchodzi, bo przypadek jest zbyt porażający po depresji.

  To co podajesz, nie spełniło się.
  Zostali UPROWADZENI DO NIEWOLI? U WSZYSTKICH narodów??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozproszenie Żydów nie było dziełem przypadku. Zostało ono zapowiedziane już przez Mojżesza w Księdze Powtórzonego Prawa (28.15-68) oraz przez proroka Jeremiasza (49.36) i proroka Ezechiela (4.13; 5.10) A że stało się faktem wie o tym chyba każdy... Proroctwa biblijne się spełniają... Aaaa... I zapewniam Cię, że póki co, nie jesteś w stanie mnie obrazić, mimo, że tak usilnie o to zabiegasz... Modlę się za Ciebie i pozdrawiam

   Usuń
  2. Wiem, że Żydzi mieszkają w wielu krajach (dlaczego uparłaś się tłumaczyć rzeczy oczywiste?).
   Nie wiadomo mi jednak nic o tym aby byli gdzieś masowo uprowadzani, do tego do niewoli. Wręcz przeciwnie, niektóre kraje starały się pozbyć tych przybyszów.

   Pytam więc w jaki sposób dokonała się przepowiednia o uprowadzeniu do niewoli.

   Pozdrawiam również.

   Usuń
  3. Cynia... fragment, którego tak kurczowo się trzymasz, odnosi się do czasów końca świata... Nie gorączkuj się... poczytaj po prostu, albo poczekaj na ciąg dalszy w moich postach... Jawisz mi się jako ktoś, kto wszystko neguje jedynie dla samego negowania... Martwię się o Ciebie kochana.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bo to jest ciekawe... bardzo ciekawe Pollly :)

   Usuń
 3. A więc powiadasz, że nie umiesz znaleźć wytłumaczeni dla fragmentu o "uprowadzeniu dla niewoli"? Nie dziwię się, bo nic tej przepowiedni nie potwierdza.

  Przepowiadam ci, że zafascynowanie tłumaczeniami amerykańskich stron o prawdzie w Biblii i o ewolucji minie szybko.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że Ty nie oczekujesz moich odpowiedzi.... a zatem nie zamierzam odpowiadać. Błądzisz myślami, uznając, że wiesz lepiej... A zatem tyle... Pozdrawiam

   Usuń
  2. Absolutnie oczekuję twoich odpowiedzi - nie należę do ludzi, którzy zadają pytania na które znają odpowiedź.

   Wyciągnęłam wniosek na podstawie takiej, że długo zwlekałaś z odpowiedzią - być może pochopny.

   Ale w takim razie już znasz odpowiedź na to pytanie? (ja nadal nie, przysięgam. i chcę się dowiedzieć).

   Usuń
  3. Cynia... czytaj kolejne posty. Fragment, o którym mówisz odnosi się do czasów końca świata. Musisz prześledzić całość aby sobie wszystko poukładać :)

   Usuń