Google+ Followers

piątek, 1 maja 2015

„…ZBAWIENIE POCHODZI OD ŻYDÓW…”

„…Zbawienie pochodzi od Żydów…” te słowa wypowiedział sam Jezus 
( Ew. Jana 4:22 ) 
Prawda jest taka, że gdyby nie Żydzi nie mielibyśmy: 
   - proroków, gdyż każdy z nich był Żydem,      - apostołów, 
    - Biblii, którą pisali także Żydzi,                       - zbawiciela Jezusa Chrystusa, który jak wiadomo był Żydem…. 
2, 5 tyś. Razy występuje w Starym Testamencie słowo Izrael, Izraelita  i 79 razy w Nowym Testamencie…Tak na marginesie podam, że słowo „chrześcijanin” to zaledwie trzy wyrazy w całym Piśmie Świętym.  
I tu nasuwa się wniosek, że nie zrozumiemy Biblii jeśli nie posiądziemy podstawowej wiedzy na temat Żydów. Jednak gdy zagłębimy się w tajniki tej wiedzy, wychodzi na to, że musimy zmienić całą swoją postawę i sposób myślenia o Żydach. 
Bóg wybrał jeden naród, aby uczynić go kanałem swego słowa do wszystkich narodów. Nie objawił swych praw żadnemu innemu narodowi, jedynie Żydom. Nie są oni oczywiście właścicielami Bożego Słowa, są w pewnym sensie jego „zarządcami”, co obarcza ich odpowiedzialnością wobec innych narodów. Nie da się ukryć, iż Żydzi zapłacili wysoką cenę, aby przynieść nam Ewangelię, bacząc na to, że wszyscy apostołowie Jezusa zginęli śmiercią męczeńską. 
…Każdy kto ma problem z Żydami, tak naprawdę wcale nie ma problemu z Żydami, ale z Bogiem…6 komentarzy:

 1. nienawiść do narodu żydowskiego tak naprawdę bierze się nie z tego, że obarczamy ich śmiercią Jezusa, ale z chciwości. Jezus to tylko pretekst. później nienawidzono Żydów za to, że są bogaci i przedsiębiorczy. w końcu to oni utrzymywali całe królestwa, to od nich monarchowie pożyczali pieniądze np. na kampanie wojenne, a kiedy nie chcieli im ich oddać zaczynali prześladować cały naród. tak było z Izabelą Kastylijską i nie tylko. gdyby bowiem kierowano się zemstą za śmierć Jezusa......zresztą po pierwsze gdyby kochano i wierzono w to, co głosi Jezus nigdy by nie doszło do tragedii dyskryminacji i zagłady Żydów. no, bo jak można kierować się naukami Jezusa i jednocześnie w tak okrutny sposób mścić się na ludziach. powinno się raczej wybaczyć tak, jak nauczał Jezus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że Żydzi byli prześladowani przez Kościół Rzymsko-Katolicki, który jak wiemy wykorzystywał przeróżne środki, aby wyeliminować innowierców. Papieska inkwizycja sprawiła, że musieli oni nieustannie zmieniać miejsce zamieszkania, brnąc jak wiadomo coraz bardziej na wschód Europy. Tak jak piszesz, możnowładcy tolerowali ich tylko dlatego, że mogli czerpać z nich profity i wykorzystywać ich handlowe umiejętności. Co by nie mówić, Żydzi byli bardzo wykształconymi ludźmi, władali wieloma językami, posiadali kontakty handlowe na całym świecie, Raz cieszyli się przychylnością, aby za chwilę stawali się narodem znienawidzonym. Ich historia, to ciąg niezliczonych przeciwności, a jednak zdołali zachować swoją tożsamość i pozostali wierni swojej wierze.

   Usuń
 2. W Biblii Tysiąclecia jest tak napisane: Jan 4, 22: "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów."
  A z jakiego Pisma Ty korzystasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i ... potwierdzasz tylko to, o czym piszę... Nie wiem o co Ci chodzi...

   Usuń