Google+ Followers

środa, 4 listopada 2015

Żydzi nie znają Nowego Testamentu...

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego Żydzi wciąż pragną odbudowy Świątyni Jerozolimskiej? 
Cóż... 
Śledząc losy tego narodu, świątynia była miejscem, 
gdzie składali oni ofiarę pojednania z Bogiem.  
Według ich wierzeń tylko przelanie krwi ofiary złożonej na świątynnym ołtarzu, zakrywała ich grzechy do czasu złożenia kolejnej ofiary. 

Teraz nie mają takiej możliwości, nie mogą odpocząć od poczucia winy. 
Ze świątyni pozostała tylko tzw. "ściana płaczu", pod którą zbierają się wszyscy obciążeni swoimi grzechami. 
Niestety Żydzi nie czytają Nowego Testamentu, ich Pisma nie zawierają tej części. 
Nie wierzą w Jezusa jako Mesjasza, dlatego wszelka wiedza na jego temat spotyka się z odrzuceniem. 
Dlaczego? 
Dlatego, że Jezus kojarzy się z wielowiekowym prześladowaniem narodu żydowskiego. 
My znamy Dobrą Nowinę i wiemy, że nasze grzechy zostały zgładzone przez krew Baranka Bożego. Zostały one nie tylko zakryte na jakiś czas, ale nasze sumienia zostały na zawsze uwolnione od obciążania się grzechem. 
To my jesteśmy Świątynia Ducha Bożego i żadna kamienna budowla nie jest nam potrzebna… 
Szkoda, że Naród żydowski niezmiennie pozostaje w starym przymierzu, mimo tego pocieszający jest fakt, że liczba Żydów Mesjańskich jednak wciąż wzrasta. I chwała Panu!


2 komentarze:

  1. Dlatego,że go zamordowali z zimną krwią.Ciągle czekają na swojego Mesjasza. Jezusa nigdy nie uznają, gdyż wówczas trzeba byłoby się przyznać do okrutnej zbrodni - zabicia SYNA BOŻEGO.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To wszystko nie jest takie proste, jak piszesz... W liście do Rzymian czytamy że zatwardziałość dotknęła żydów do czasu aż pełnia pogan wejdzie do kościoła (czyli wszyscy, którzy nie są Żydami) Jednak dobrą wiadomością jest to, że w końcu żydzi zwrócą się do Jezusa jako cały naród i Izrael zostanie ostatecznie zbawiony. Jezus jest żydowskim Mesjaszem, wiara w niego jest najbardziej żydowską rzeczą jaką można sobie wyobrazić. Gdyby nie Żydzi, my nie moglibyśmy uzyskać zbawienia. Jezus musiał zostać ukrzyżowany, aby raz na zawsze zakryć grzechy wszystkich ludzi. Była to jedyna możliwa ofiara za grzechy całego świata. Zbawienie pochodzi od Żydów i my chrześcijanie powinniśmy robić wszystko, aby przekazać im dobrą nowinę, Chrześcijanie, którzy prześladowali, czy prześladują Żydów są tylko chrześcijanami tytularnymi, chrześcijanami z nazwy. Oni nie są prawdziwie nowonarodzonymi uczniami Jezusa. Pozdrawiam

      Usuń