Google+ Followers

poniedziałek, 9 listopada 2015

Boruch Haba - znaczące żydowskie powitanie... ( 1 )

Jan 1: 10-12 „Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, lecz swoi go nie poznali. Tym zaś, którzy go przyjęli dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym którzy wierzą w jego imię” Bóg przyszedł na swiat poprzez swojego syna „A słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas”. 
Dlaczego Żydzi nie wierzą w Jezusa? 
Przecież posiadają oni Pismo Święte, skąd pochodzą obietnice przyjścia Mesjasza, obietnice przyjścia zbawiciela. 
To Żydom złożona była obietnica, że Mesjasz przyjdzie, więc oni szczególnie powinni wierzyć w żydowskiego Zbawiciela. 
Dlaczego więc nie wierzą? 
Odpowiedzią na to pytanie jest Szatan – zwodziciel, kłamca, przeciwnik Boga. 
A dlaczego Szatan nie chce aby Żydzi wierzyli w Jezusa? 
Dlaczego szatan byłby tak zdeterminowany aby trzymać tak niewielką populację z dala od Boga? Dlaczego wiara Żydów w Jezusa jest taka ważna? 

Mateusz 23-37 „Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamieniujesz tych, którzy do ciebie zostali posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jako kokosz zgromadza pisklęta pod swoje skrzydła, a nie chcieliście. Albowiem powiadam wam, nie ujrzycie mnie dotąd aż powiecie Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim.

„Błogosławiony, który przychodzi” jest hebrajskim sposobem na powitanie -Boruch Haba. Jest to idiom mówiący: Witam, wchodź do mojego domu. Czyli Jezus nie wróci do czasu, ąż usłyszy od Żydów „Witaj”. 
Znaczna część Żydów musi powiedzieć „Witamy ciebie jako Mesjasza” W przeciwnym razie nie powróci. Szatan wie, że jak długo Żydzi nie wezwą Jezusa, on nie powróci aby ustanowić swoje królestwo. 
Jezus został ukrzyżowany, a Bóg wypełnił w ten sposób to, co zostało zapowiedziane przez wszystkich proroków, że Jezus cierpieć będzie aby Żydzi nawrócili się i żeby zostały im odpuszczone  ich  grzechy. Jezus został posłany do nieba, aż do czasu odbudowy i pokuty narodu żydowskiego. Gdy to nastąpi Bóg przyśle Mesjasza ponownie. 
Wskutek upadku Żydów, zbawienie doszło do pogan (czyli do nas). 
Ale czy Bóg odrzucił swój lud? 
Ależ skąd! 
Odrzucenie przez Żydów Jezusa jest pojednaniem świata. Bóg w ten sposób przyprowadził pogan do siebie. Upadek Żydów stał się bogactwem świata i bogactwo przeszło na nie-żydowski świat.           cdn.

2 komentarze:

 1. Trudne te sprawy religii. Widać, ze jesteś bardzo dobrze zorientowana.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haniu, już kiedyś Ci pisałam, że bardzo mnie zajmuje historia i kultura narodu żydowskiego. Staram się zrozumieć istotę współczesnego i starotestamentowego judaizmu. To bardzo ciekawa tematyka i otwiera oczy na pewne sprawy ... Szkoda, że my nie-Żydzi, często zapominamy, jaki mamy ogromny dług wdzięczności wobec Żydów. Jesteśmy przecież "gałązkami z dzikiego drzewa oliwnego", które zostały wszczepione, na miejsce tych odłamanych z niewiary (Rzymian 11:17) "Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony" (Rzymian 11:19)
   Pozdrawiam :)

   Usuń