Google+ Followers

sobota, 28 listopada 2015

Klucz... ( 4 )

Nowe narodzenie jest nowym stworzeniem, pochodzącym z nieba...
Tak, z nieba, dokładnie stamtąd... 
Jest bezpośrednim działaniem Słowa Bożego i Ducha Bożego w Twoim życiu. Twój duch zostaje zmieniony całkowicie, podczas gdy ty prawdziwie żałujesz za swoje grzechy i zwracasz się do Boga...
Jak możesz stać się nowym stworzeniem w Chrystusie? 
To tylko cztery kroki...
Pierwszy -  Musisz uświadomić sobie, że jesteś grzesznikiem, kimś straconym, oddalonym od Boga przez swoją grzeszną naturę (Rzymian 3:25) 
Drugi - Uwierz, że Jezus umarł na krzyżu, aby przez swoją cenną krew oczyścić Cię z grzechu (krew bezgrzesznego Baranka)
Trzeci - Przyjdź do Boga, odwracając się od grzechu i wyznaj Jezusa jako swojego Pana - a narodzisz się na nowo, bo wtedy właśnie Duch Święty uczyni Cię nowym stworzeniem, oczyszczając Cię od wszelkiego grzechu poprzez autorytet Słowa Bożego i przez krew Chrystusa, która za ten grzech była przelana.
Czwarty - Wierz w swoim sercu i ustami swoimi wyznaj, że Bóg prawdziwie przebacza Ci Twoje grzechy i że jesteś narodzony na nowo.

Nie ma takiej osoby, która przyszłaby do Niego i była odrzucona. Jezus powiedział:... "a tego, kto do Mnie przychodzi precz nie odrzucę"
Kiedy rodzisz się na nowo, wtedy Bóg staje się Twoim Ojcem. 
A skoro jest Twoim Ojcem, możesz być pewien, że zajmie swoją ojcowską pozycję w Twoim życiu. 
Możesz być absolutnie przekonany, że będzie troszczył się o Ciebie...

1 komentarz:

  1. Mieć pewność, że zatroszczy się, to ogromny komfort :)

    OdpowiedzUsuń