Google+ Followers

sobota, 14 listopada 2015

Bóg jest z Izraelem... ( 3 )

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie wydarzenia mogą być źródłem antysemityzmu?
"Krew jego na nas i na nasze dzieci"- tak własnie cały lud odpowiedział, gdy Piłat umył ręce i rzekł: "Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego" (Mateusz 27,24-25)
Hmm... Czy te słowa ściągnęły klątwę na cały naród żydowski?
No cóż... Tak własnie interpretowali je niektórzy spośród pierwszych chrześcijan. Być może te słowa wraz z rolą jaką odgrywali przywódcy żydowscy w spisku przeciwko Jezusowi, stały się źródłem antysemityzmu (?)
Współcześnie zdarza się często, że Żydzi nazywani są "zabójcami Jezusa", a słowa te wypowiadane są ze sporą dawką nienawiści i oburzenia. Jednak zanim wyrzucimy z siebie takową obelgę, może warto rozważyć kilka spraw:
- Po pierwsze, tylko niewielka grupa przywódców religijnych, żądała ukrzyżowania Jezusa, tylko nieliczni krzyczeli "Ukrzyżuj Go!"
- Po drugie, Bóg nie rzucił przecież wiecznej klątwy na cały naród, skoro ukrzyżowania domagała się tylko niewielka grupa.
- Po trzecie, Jezus modlił się "Ojcze, odpuść im bo nie wiedzą, co czynią"
- Po czwarte, Jezus ofiarował swoje życie dobrowolnie, aby odkupić grzechy całego świata, zarówno Żydów jak i nie- Żydów. Nie odebrano mu życia, sam je oddał.
Śledząc smutną historię narodu żydowskiego, trzeba chyba jednoznacznie stwierdzić, że wielu było tych, którzy pragnęli unicestwić go raz na zawsze... A jednak naród ten trwa... Trwa, bo taka jest wola Boża... Bo obrońcą Izraela jest Bóg... Wszyscy, którzy stawali przeciwko Izraelowi, ponosili klęskę. Bóg jest wierny i nigdy nie zmienia danego słowa... 

Ks. liczb 24:9 "Błogosławieni niech będą ci, którzy błogosławią ciebie (Izraelu), a przeklęci, którzy przeklinają" (tak mówi Bóg)

Izajasz 41:6-14 "Ty zaś, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem sobie, potomstwo Abrahama, mego przyjaciela! Ty, którego pochwyciłem na krańcach ziemi, powołałem cię z jej stron najdalszych i rzekłem ci: Sługą moim jesteś, wybrałem cię, a nie odrzuciłem. Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bo Ja jestem twoim Bogiem. Umacniam cię, a także i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą. Oto wstydem i hańbą się okryją wszyscy rozjątrzeni na ciebie. Unicestwieni będą i zginą ludzie kłócący się z tobą. Będziesz ich szukał, lecz nie znajdziesz tych ludzi, twoich przeciwników. Unicestwieni będą i na nic zejdą ludzie walczący z tobą. Albowiem Ja, Pan, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam - wyrocznia Pana - odkupicielem twoim - Święty Izraela"
Antysemityzm jest niepotrzebnym  przesądem... 
Nauczmy się kochać Żydów, tak jak kochamy wszystkich innych ludzi... Dzielmy się z nimi Dobrą Nowiną, że Jezus daje przebaczenie, nowe i wieczne życie wszystkim, którzy w Niego wierzą...

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Uleńko, trudne są tylko te słowa, które zaczynają się w sercu, a zatem niechaj będą trudne, niech bolą, ale niech jednak będą... Serdeczności :)

      Usuń
  2. Nigdy tak o tym nie myślałam. Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń