Google+ Followers

piątek, 19 lutego 2016

Bóg tak chciał ?

Na naszych drogach widzimy niezliczoną ilość krzyży. 
Stoją przy prostych odcinkach dróg, zakrętach, asfaltowych ekspresówkach. Strażnicy pamięci... 
Przydrożni świadkowie...
Czasem zbite drewniane deski oplecione są wieńcem... 
Na innych ktoś wyrył słowa pożegnania...
Służby drogowe nie ściągają krzyży, choć w świetle prawa są nielegalne. Wiedzą, że każdy z nich to tragiczna historia, dramat jakiejś rodziny.
Mijamy kolejny krzyż... 
Kolejna tragedia... 
Dwóch pijanych motocyklistów straciło życie na drodze... 
Jechali z niesamowitą prędkością... 
Nie mogli wyhamować na zakręcie i wpadli na drzewo. 
Jeden i drugi zginęli na miejscu... 
Na krzyżu tabliczka z napisem:  BÓG  TAK  CHCIAŁ
Co za głupota!

Bóg tak chciał?
Bóg zaciągnął ich siłą do knajpy?
Postawił im kilka kolejek, a potem wsadził na motocykl?
Bóg tak chciał?

26 komentarzy:

 1. Mądrze napisałaś, o ludzkiej bezmyślności i głupocie. Ponieważ, żadem poważny człowiek do tego wierzący w Boga, nigdy tak idiotycznych słów: "BÓG TAK CHCIAŁ" nie wypowie. Również i mi, bardzo się nie podobają tego typu ludzkie slogany, które traktuję jako bluźnierstwo przeciwko Bogu. W ogóle, nie rozumiem, jak można tak myśleć i mówić. Bóg jest miłością i dawcą życia i jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech się nie powołuje na wiarę w Boga. Lubię Cię czytać Olimpio :) Serdeczności.

  Olimpio, czy byłabyś tak dobra i pomogła mi przy wstawieniu gadżetu "Najnowsze, czy też ostatnie komentarze" Próbowałam kilka razy i niestety, nie chce mi zadziałać. Byłabym Ci bardzo wdzięczna za pomoc, w stawieniu tego gadżetu na mojego bloga. Z góry, bardzo dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podsyłam Ci link, jesli nie dasz rady to pisz.
   Wejdź na tę stronę:
   http://blogujteraz.blogspot.com/2013/03/najnowszy-gadzet-komentarzy-dla-bloggera.html
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Już to przecież przerabialiśmy, jeśli nie tu to innym blogu?! Bo moja „rogata” dusza aż zmusza do riposty. Jeśli bowiem Bój jest Stwórcą w s z y s t k i e g o, to również głupoty i bezmyślności. Iną sprawą jest sam fakt stawiania krzyży w miejscach wypadków. Polska to podobno jedyny taki kraj(nie mylić z miejscami katastrof) gdzie w ten wątpliwy sposób „przyozdabia” się drogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest ciekawe, bo generalnie "Boga nie ma", ale nie wiedzieć dlaczego zjawia się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, aby odpowiedzieć za całe zło tego świata... A człowiek jest jedynie marionetką, zależną od kaprysów i humorów Boga... A gdzie się podziała wolna wola? Nie ma jej?
   Pozdrawiam Ciebie Asmodeuszu...

   Usuń
  2. Wolna wola to wolność wyboru. Czy dana od Boga, mam poważne i jak do tej pory niepodważalne wątpliwości. Mylisz się w twierdzeniu, że za zło obwiniam Boga, to tylko polemika ze stwierdzeniem, że za zło jest odpowiedzialny człowiek, a z dobro Bóg. Dla mnie, to tylko człowiek odpowiada za wszystko. Stąd stawianie krzyży uważam za nieporozumienie.

   Usuń
 3. Napis epitafijny "Bóg tak chciał" odnosi się ogólnie do faktu śmiertelności człowieka, a nie tego, że spowodował śmierć konkretnej osoby. Jest to takie swoiste memento mori, można je odczytać jako ostrzeżenie, że mamy jedno życie, którym nie należy szafować.
  Nie wiem skąd pomysł, żeby każde nieszczęście odnosić indywidualnie do woli bożej... Bóg nie popycha palcem drzewa, które kogoś przygniata, po prostu porządkiem świata jest to, że drzewa próchnieją. Tak samo jak to, że po wypiciu alkoholu robi się mętlik w głowie i nie należy wtedy wsiadać na motor...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, mamy jedno życie, którym nie należy szafować, mamy także wolną wolę......Hmm...A czy nie uważasz, że Memento mori - Pamiętaj o śmierci, właściwie nie bardzo wpisuje się w tekst "Bóg tak chciał" Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Rozpatrując w szerszym aspekcie to niedokładnie, bo abstrahując od dosłownego znaczenia, pierwsze odnosić się może do ogólnego porządku, a drugie tylko do elementu śmiertelności w tym porządku. Podałem ten przykład tylko w kontekście epitafium.

   Usuń
 4. Czy Bóg który daje życie, może je odebrać?
  Który walczy i chce aby go kochać, może pozwolić i zabijać innych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż...Jezus jest Panem życia, On śmierć pokonał i w Nim my również jesteśmy nad nią zwycięzcami Ja szukam inspiracji, abym póki żyję miała możliwość najlepiej wypełniać wolę Boga wobec mnie tu na tej ziemi...
   Serdeczności :)

   Usuń
 5. Bóg tak ciął co to znaczy?
  Cxy znaczy nas nie kocha?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo kocha...zostawił nam przepis na życie w postaci Pisma Świętego, jednak niestety nie wszyscy mamy życzenie korzystania z tego przepisu... Stąd wszelkie nietrafione decyzje, a w efekcie także konsekwencje tych decyzji... Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Każdy jest kowalem swojego losu ... ja znam takich co to szczęśliwie wywinęli się z pod takiego krzyża, Motocykliści dziś poruszający się tylko i wyłącznie za pomocą czterech kółek i żaden nie powie, ze to sprawka Boga, wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ze sami wsiedli na ten motocykl i przycisnęli gaz do dechy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie...Jak jest źle to sprawka Boga, a jak dobrze, to za sprawą szczęścia... pozdrowienia przesyłam :)

   Usuń
  2. Dla wyjaśnienie tylko ... ja nie jestem wierząca i dla mnie nic nie jest sprawką Boga ...

   Usuń
 7. Często ludzie zganiają winę na Boga bo tak jest im łatwiej niż wziąć winę na siebie za swoje postępowanie. Każdy z nas ma swoją wolę i to od nas zależy jak ją wykorzystamy, czy wybierzemy dobro i zło.
  To od nas zależy czy przekroczymy dozwoloną prędkość bądź nawet przejdziemy na czerwonym świetle. Często ludzie nie zastanawiają się nad tym co powodują ich wybory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie... bo przecież nasze czyny (czasami nierozważne) to także często bardzo przykre konsekwencje, które rzutują na naszą przyszłość, jeśli doczekamy takowej... Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 8. Bóg tak chciał?
  Czy Bóg decyduje o każdym naszym kroku?Czy Bóg raczył nas tylko powołać do życia i zostawił własnemu losowi?
  Jeżeli w katastrofach giną ludzie to znaczy,że zależni jesteśmy od ślepego losu.Wszystko jest dziełem przypadku-choroby,wypadki itp.To znaczy,że Bóg się tylko przygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pewności czy wypadki i choroby to dzieło przypadku... Raczej przeważnie jest to pokłosie nierozważnego dzieła człowieka... Wolna wola to także odpowiedzialność... Pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Bóg dał nam rozum po to, byśmy go używali. A to w jaki sposób, to już nasz problem. Czasami jednak takie słowa są dla nas pocieszeniem, szczególnie, kiedy sami nie mamy na cos wpływu. Wiesz, zawsze jest na kogo zwalić winę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... No tak, człowiek lubuje się w znajdowaniu kozłów ofiarnych... Serdeczności Polly :)

   Usuń
 10. Oj działo się u mnie na blogu po opublikowaniu postu pt. "Bóg tak chciał".
  Jeśli nie czytałaś to zapraszam. Szczególnie komentarze były bardzo burzliwe.
  Myślę dokładnie tak jak Ty. Niejednokrotnie za ludzką głupotę czy totalną bezmyślność ludzie oskarżają Boga. Jeśli jest dobrze sukces przypisują sobie, lecz jeśli spotyka ich jakaś tragedia - zadają pytanie: Jak Bóg mógł do tego dopuścić?
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo... Zajrzę i poczytam... Pozdrawiam :)

   Usuń
 11. To express a particular 'sorrow' by placing a cross shouldn't be 'illegal'...it's one way to relieve and remember.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I do not interfere with crosses... They bother me the words: God's will, because I think that God never wants to happen to us something was wrong... Therefore, that he loves us...

   Usuń