Google+ Followers

poniedziałek, 31 lipca 2017

Żywy Bóg w rękach pedofili???

Jak podaje "Wprost," 42-letnia Kosaka Kumiko, która w latach 2004-2012 sprawowała opiekę w placówce dla dzieci głuchych i niedosłyszących, miała posyłać je do pomieszczeń, w których seksualnie wykorzystywali je księża. 
Dzieci przekazują, że ona sama też je wykorzystywała i zmuszała do oglądania pornografii w telewizji.
Argentyńska prasa opisuje dramatyczne historie, jakie rozgrywały się w szkole. Szczególnie oburzającym przypadkiem miała być sytuacja, gdy 5-latka została zgwałcona przez księdza i zakonnica po tym, jak dziewczynka wróciła do klasy, założyła jej pieluszkę, aby ukryć krwawienie. 
Kosaka Kumiko została aresztowana i oskarżona o pomaganie kapłanom w wykorzystywaniu seksualnym dzieci w Instytucie Antonio Provolo. Kumiko została też oskarżona o fizyczne nadużycia wobec dzieci. 
W sprawie zostali aresztowani także kapłani. Przynajmniej 24 uczniów szkoły twierdzi, że 82-letni ks. Nicoli Corradi, 55-letni ks. Horacio Corbacho oraz trzech innych mężczyzn znęcało się nad nimi fizycznie. 
... Hmmm...I tacy księża, jak naucza KK w czasie każdej mszy świętej w eucharystii, mają moc rzeczywistej przemiany  wina w krew Jezusa, a chleba w Jego ciało (mowa o transsubstancjacji)??? 
To wszystko czyni kapłan-człowiek? Często alkoholik z trzęsącymi się rekami, hazardzista, albo rozpustnik, homoseksualista czy pedofil ???? 
Biblia mówi, że żaden człowiek nie ma takiej mocy sprawczej, gdyż Bóg nie odbiera posługi z rąk ludzkich! 
Dz.Ap. 17:25″…Bóg nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech i wszystko” 
Ludzie obudźcie się! Wszechmogący, wielki Bóg w rękach pedofili???


24 komentarze:

 1. Tyle się teraz słyszy o tych pedofilskich czynach księży, że człowiek zastanawia się na jakim świecie żyje. Co się stało z klejem, że tak licznie schodzi na manowce? Jaki to przykład i wzór dla wiernych?
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, myślę że ten haniebny proceder trwa od zawsze. Jednak teraz mamy nieskrępowany i nieograniczony dostęp do informacji, co sprawia, że wszelka niegodziwosć kleru może ujrzeć światło dzienne. Nic się nie ukryje, aczkolwiek i tak wiele takowych wybryków jest zamiatana pod dywan i kończy się ewentualnym przeniesieniem delikwenta z jednej parafii do drugiej. Takie rozwiązanie dobitnie świadczy o tym, że jest powszechna zgoda hierarchów kościoła katolickiego na szerzenie się pedofilskich zapędów duchowieństwa.
   Pozdrowienia przesyłam :)

   Usuń
 2. Pedofilia to wielki grzech i trzeba chronić dziecko przed wykorzystaniem, które jest straszne i obrzydliwe.
  Jest problem,ale nie tylko kościół katolicki ma monopol na pedofilię.
  niewiele osób słyszało o Tony Leyv’ie!

  http://www.tokfm.pl/blogi/hiddendepths/2012/03/pedofilipastorow_dwa_razy_wiecej

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tony Leyv’ie to jeden jedyny i na dodatek nie do końca zweryfikowany przypadek pedofilskiego zboczenia w kościele zielonoświatkowym. Jeden jedyny niezweryfikowany! Natomiast zapewniam Ciebie Józefie, że gdyby w/w udowodniono takowe nadużycia seksualne - w jednej chwili przestałby sprawować swoją posługę w zborze. Dlaczego? Dlatego, że jest to kościół stricte biblijny! A w Biblii stoi, że: Tytusa 1:7„Biskup (...) ma być bez zarzutu”. Słowo „biskup” pochodzi od greckiego wyrazu znaczącego „nadzorca”. Tak więc mężczyźni, którym powierzono przewodnictwo w kościele chrześcijańskim (czytaj księżom w KK), muszą przestrzegać podstawowych wymagań biblijnych. W przeciwnym razie powinni zostać usunięci ze stanowiska nadzorcy, gdyż przestają być „przykładem dla trzody” 1Piotra 5:2-3
   Myślę sobie, że jeśli uczestniczysz we mszy św., celebrowanej przez księdza-pedofila, alkoholika, hazardzistę czy rozpustnika, to czyż nie dajesz mu po cichu przyzwolenia na taki czy inny haniebny proceder???

   A tu masz Józefie kilka porażających liczb tylko z samej Irlandii:
   Irlandzka Rządowa Komisja do Spraw Przemocy, po 9 latach badań opracowała raport, który dotyczy przemocy, jakiej dopuszczali się księża i zakonnice wobec swoich podopiecznych - w placówkach prowadzonych przez irlandzki Kościół Katolicki. Liczby jakie padają w raporcie mówią same za siebie: 2,5 tysiąca dzieci molestowanych seksualnie, gwałconych i bitych przez księży katolickich i zakonnice. Mowa o ofiarach ze szkół, sierocińców, zakładów poprawczych i szpitali. Dokument opisuje dziecięcą gehennę od lat 30. XX w.
   Watykan nie skomentował raportu, ale Rząd Irlandii we współpracy z komisją powołał urząd, który już przekazał 12 500 spośród 14 500 ofiar odszkodowania przeciętnej wysokości 65 000 funtów. Warunkiem ubiegania się o odszkodowanie jest zrzeczenie się prawa do pozwania Kościoła. (Jakie to znamienne: wyciszyć, zapłacić, zapomnieć...)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. "Myślę sobie, że jeśli uczestniczysz we mszy św., celebrowanej przez księdza-pedofila, alkoholika, hazardzistę czy rozpustnika, to czyż nie dajesz mu po cichu przyzwolenia na taki czy inny haniebny proceder???".

   Myślę sobie,a właściwie mam pewność,ze nie znasz moich księży.
   Nie zawracam sobie także głowy tym,jakie preferencje seksualne ma twój pastor.

   "Tony Leyv’ie to jeden jedyny i na dodatek nie do końca zweryfikowany przypadek pedofilskiego zboczenia w kościele zielonoświatkowym."

   Możesz napisać jak ta weryfikacja wyglądała i jak się zakończyła?
   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Pedofilia jest złem,czynią ją ludzie od prawa do lewa.Najgorsze gdy udział w niej mają ludzie z Bogiem na ustach.

  Prośba-może ciut większe literki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Literki powiększone:)
   No własnie Greto, o tych ludzi z Bogiem na ustach tu idzie. A wierni jakby nigdy nic, wyciszają ten wstrętny proceder, czasami nawet obwiniając same ofiary.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Księża - jawnogrzesznicy - ukamienować ich. Jakże to znane zdarzenie z Biblii. Pedofilia jest tak odrażającym zjawiskiem, że brak na to właściwych określeń. Należałoby tępić i surowo karać każdy przejaw krzywdy dziecka. Grzechem jest także generalizowanie albo przypisywanie jej li tylko księżom katolickim, gdyż to dowodzi uprzedzeń i obsesji. Może Tobie nie mieści się w głowie, że kapłan [także pedofil] może odprawiać Eucharystię i za jego pośrednictwem dokonuje się PRZEISTOCZENIE. Czyżbyś zapomniała słów Jezusa; potępiać zło a nie człowieka??? Pedofilia jest wielkim złem, lecz to ten czyn należy potępić a nie człowieka - księdza. W przeciwnym razie Twoja modlitwa Ojcze nasz...będzie brzmieć fałszywie;"... i odpuść nam nasze winy, ale naszych krzywd nie daruj". Nie daruj Boże krzywd niewinnych dzieci, ześlij pomstę, najlepiej na cały kler. Czy apostołowie byli doskonali? Bóg jest wszechwiedzący i doskonale znał ludzkie słabości[ludzką grzeszność] więc czemu nie powołał na swych uczniów oraz ich następców aniołów??? dlaczego wybrał grzesznych ludzi dla głoszenia Słowa Bożego? To, że coś nam się nie mieści w głowie, nie znaczy że mamy prawo rzucać kamieniem w bliźniego.
  To nie zawód, powołanie czy płeć winne jest zwyrodnieniu. Jezus mówił, że zło [nieczyste] wychodzi z serca człowieka.
  Bóg miałby być zakładnikiem grzesznego człowieka i przez wzgląd na jego haniebny czyn, miałby innych ludzi pozbawić [ukarać za cudzy grzech] pokarmu na życie wieczne???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basieńko kochana o czym ty mi tu prawisz??? Kto tu mówi o kamienowaniu? Piszesz: "Może Tobie nie mieści się w głowie, że kapłan [także pedofil] może odprawiać Eucharystię i za jego pośrednictwem dokonuje się PRZEISTOCZENIE. Czyżbyś zapomniała słów Jezusa; potępiać zło a nie człowieka??? Pedofilia jest wielkim złem, lecz to ten czyn należy potępić a nie człowieka - księdza".
   Wiesz co nie mieści mi się w głowie?
   To, że możesz wypisywać takie rzeczy. Należy potępić zło, a nie człowieka???
   A czyż to nie człowiek dokonuje tego złego czynu??? A tak nota bene: Bóg wybrał NOWONARODZONYCH ludzi do głoszenia swojego słowa , a to wszystko zmienia. Człowiek nowonarodzony nie krzywdzi dzieci, nie gorszy ich bo żyje już nie on, ale Chrystus żyje w nim. To jest zupełnie nowa jakość człowieka. Bóg żyje w nas i żaden człowiek-ksiądz nie musi go przywoływać w Eucharystii. On jest z nami zawsze i wszędzie, tak jak obiecał, do końca świata. My jesteśmy światynią Boga żywego.
   Dziś Bóg ma swoją świątynię w Swoim Ciele, czyli Kościele Pana Jezusa Chrystusa(czytaj w społeczności wierzących)
   On nie mieszka w budynkach. Kor. 6:16 "Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem". Jego świątynią są dzieci Boże, które są żywym budulcem domu duchowego. Poprzez nasze życie Pan Jezus Chrystus chce mieć sposobność objawienia Samego Siebie tym, którzy żyją wokół nas. O to tu chodzi Basiu. (mamy dawać świadectwo o Bogu, księża też. Więc, czy ksiądz-pedofil dale świadectwo o Bogu???)
   Wedle wierzenia każdego katolika w monstrancji znajduje się żywy Jezus. Czy chcesz mi powiedzieć, że hostia to katolicki Jezus??? A eucharystia? Zobacz, tu potrzebny jest kapłan, który wywoła Jezusa z opłatka i umieści Go w kielichu. Jakże Bóg mógłby być zależny od kapłana-człowieka, aby objawić swoją obecność? Ludzie klękają przed monstrancją, myśląc że tam jest Jezus, podczas gdy Jego Świety Duch mieszka w ich nowonarodzonym duchu. "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto się nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego"- Jan 3:3

   Usuń
  2. Chyba zapomniałaś o słowach Jezusa; ""Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
   Ksiądz-pedofil powinien być osądzany za czyn [grzech], za krzywdę uczynioną dzieciom, jak każdy inny pedofil, a może nawet surowiej z racji swego zawodu [zaufania publicznego]. Jednak nikt nie ma prawa osądzać człowieka. Pierwszym świętym został "dobry" łotr [zgodnie z przesłaniem Biblii, a Ty byś potępiła w czambuł. Bóg inaczej myśli i postępuje niż ludzie, bo Bóg patrzy w serce człowieka, a nie ocenia zewnętrznie. PRZEISTOCZENIA w czasie mszy św. w kościele Jezus Chrystus. Kapłan jest li tylko narzędziem, sługą naznaczonym przez Ducha Św. narzędziem lichym bo grzesznym, ale w rękach Boga nawet najgorsze narzędzie, może stać się użyteczne, czego doświadczyłam osobiście. Bóg nie jest zależny od kapłan. ON jedynie potrzebuje przedłużenia Swoich rąk, by móc namacalnie swoim dzieciom dawać odczuć Jego obecność. Tym przedłużeniem winniśmy starać się być wszyscy. Starać się być użytecznymi narzędziami. A że Tobie dane narzędzie się nie podoba, wcale nie oznacza, że masz prawo takim narzędziem pogardzać. Nie masz prawa wcielać się w role Boga.
   W Eucharystii liczy się czucie i wiara, a nie "mędrca szkiełko i ...oko". Twoje oko.

   Usuń
  3. Zwolnij trochę, bo to, co wypisujesz jest zwyczajnie nadinterpretacją moich słów i odczuć. O jakiej mojej pogardzie Ty piszesz Basiu??? Gdzie w moim tekście ją wyczytujesz??? Ja tylko wyrażam mój pogląd na temat tzw. przeistoczenia, podważając jego realność i tyle.

   Usuń
 5. Kochanki, nieślubne dzieci, pedofilia, to ostatnio chyba nasilająca się moda wśród kleru albo jakieś demoniczne opętanie. No ale to parafianie wyrażają zgodę na to aby tacy ludzie celebrowali mszę. Hipokryzja tego kosciola jest porażająca.
  Pozdrawiam Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, parafianie najcześciej kwitują haniebne wyczyny swoich księży słowami "Ksiadz też człowiek i może bładzić" Oczywiście, że może błądzić, ale w takim razie tak jak każdy człowiek powinien być postawiony przed sądem i odpowiadać za swoje czyny tak jak każdy człowiek, a nie chować się za drzwiami Watykanu albo w innej parafii.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Jakim prawem dokonujesz oceny księży? Tylko Bóg ma prawo do sadzenia. Bogiem jesteś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, Bóg jest tak łaskawy, że obdarzył ludzi rozumiem. A skoro rozumem, to także możliwością dokonywania oceny mojego pasterza. Jezus powiedział, że mamy swoim życiem dawać świadectwo o Nim. Powiedz mi jakie świadectwo o Bogu, daje wiernym ksiądz pedofil, alkoholik, homoseksualista czy rozpustnik???
   Takie świadectwo obraża Boga, a także mnie.

   Usuń
  2. No ale nie wszyscy księża to pedofile, alkoholicy, rozpustnicy czy homoseksualiści, dlaczego uogolniasz?

   Usuń
  3. Czy nie powinnaś skoncentrować uwagę na sobie - jakie świadectwo o Bogu Ty dajesz osądzając bliźniego i to w oparciu o wiadomości zasłyszane, przeczytane??? podobno w każdej plotce jest trochę prawdy, lecz od tego są sądy aby wymierzyć także ludzką sprawiedliwość. Ty urządzasz nagonkę na "czarownice" na blogu.
   Boża sprawiedliwość bardzo różni się od ludzkiej. Twoje zgorszenie czynami księży i nagonka na nich, także zostanie przez Boga ocenione. Czy nie widzisz, że kij ma dwa końce??? Czujesz się lepszą, świętszą i doskonalszą??? PYCHA. Bogu miła jest POKORA. Jawi się więc pytanie- czy Ty naprawdę należysz do NOWONARODZONYCH??? Przypominasz mi bardziej faryzeusza z przypowieści Jezusa o "Faryzeuszu i celniku"
   <Jezus powiedział do NIEKTóRYCH , co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony (Łk 18,9-14).
   Skąd pewność, że ci księża pedofile, alkoholicy, cudzołożnicy, homoseksualiści i...diablicy w obliczu Boga nie przyjmą postawy celnika??? Twoje przekonanie, że takie zachowanie obraża Boga i Ciebie [zgorszenie] także zostało uwzględnione w Biblii. Jest tam także nauka. Tylko -czy Ty zachowujesz się właściwie, po Bożemu, dając upust na blogu swemu zgorszeniu??? Jaki Ty dajesz przykład, wzór??? i czy na pewno jest to postawa godna NOWONARODZONEMU w Duchu Św.??? chyba że w duchu diabelskim, wywyższając się [pycha] i pogardzając innymi??? czy naprawdę jest to postawa Bogobojna??? wątpię, ale to tylko moje wątpliwości. Jak oceni to Bóg- Jego wola.

   Usuń
  4. @Aisab
   Jest takie akurat trafne na tą chwilę powiedzenie Basiu: "Przyganiał kocioł garnkowi..."
   Podany przez Ciebie werset z Pisma:"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony" (Łk 18:14). powinnaś chyba raczej odnieść do swojej osoby, a chociażby w kontekście Twojego ostatniego bardzo osobistego porównania Kościoła Katolickiego ze Zborem protestanckim. Przy czym piszesz, że KK (czyli ten Twój) jest taki cudowny, udekorowany, tu jest życie, Pan Jezus w nim jest rzeczywiście i prawdziwie obecny, stoją konfesjonały itp., a w zborze pusto i głucho, nagie sterczą jego ściany, protestant w swym domu modlitwy nie doznaje żadnego wewnętrznego zadowolenia itp... (wywyższanie się i pycha w całej okazałości)
   A co do osądu księży - pedofili, to ja nie osądzam (od tego są sądy i Bóg) Ja jedynie oceniam, a jak zapewne wiesz sam Jezus nakazywał by wszystko i wszystkich poddawać duchowej ocenie.
   „Niegdyś bowiem byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości. Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda. Badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie (tamtych).” Ef 5:8-11

   A to przestudiuj koniecznie (i nie piszę tego złośliwie, ale ze szczerej sympatii)
   1Kor 5:11-13
   „Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.”

   Usuń
  5. @Anonimowy
   Oczywiście, że nie wszyscy księżą to pedofile, ale przecież sam papież Franciszek nie tak dawno orzekł, że skala pedofilii wśród księży jest porażająca. Jesli wierzyć papieskim ekspertom, na całym świecie jest to liczba 8260 księży pedofilów, czyli statystycznie na Polskę przypada ok 570. Dodaj sobie do tego jeszcze alkoholików, homoseksualistów czy rozpustników. Robi się już z tego ogromna armia duchownych, którzy na pewno nie stanowią wzoru do naśladowania dla wiernych.
   Ja nie piszę tego wszystkiego złośliwie... Po prostu zasmuca i przeraża mnie ogrom księży, którzy z Bogiem na ustach krzywdzą bezbronne dzieci, a swoją postawą dają takie obrzydliwe świadectwo o Bogu.

   Usuń
 7. Aż się włos jeży na głowie. Na szczęście wielu księży jest zdrowych psychicznie.
  Mam takie przekonanie.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Haniu, oczywiście, że jest tak jak piszesz, może właśnie dlatego wierni KK powinni zacząć mówić jednym głosem w sprawie księży, którzy nie zachowują się jak na pasterzy przystało. Milczenie jest zgodą na trwałość haniebnych procederów.
   Zachodnie kraje już 30-40 lat temu zaczęły na dobre rozprawić się z problematyką pedofilii wśród duchowieństwa. W naszym kraju jest to jeszcze ciągle temat TABU
   Dlaczego? Przecież krzywdzone są dzieci!
   Ludzie przestają nabierać wody w usta, dopiero wtedy, gdy krzywda dzieje się ich osobistym dzieciom, natomiast już w odniesieniu do dzieci sąsiada - niekoniecznie...
   Pozdrawiam Haniu

   Usuń
  2. "Milczenie jest zgodą na trwałość haniebnych procederów...... W naszym kraju jest to jeszcze ciągle temat TABU".

   Nieprawda,a dokładniej,prymitywne kłamstwo:

   https://ekai.pl/kosciol-nie-milczy-ws-pedofilii/

   Usuń
  3. Kościół nie milczy, bo milczeć się nie da skoro nadużycia niektórych księży ( z akcentem na słowo niektórych) ujrzały światło dzienne. Jednak może warto bez obłudy przyznać, że gdyby nie srodki masowego przekazu, to do dziś dnia wszelkie haniebne procedery zamiatane byłyby pod dywan.
   Faktycznie nie znam Twoich księży i daj Boże aby byli wzorem do nasladowania dla wiernych, ale chyba nie usiłujesz mi powiedziec, kościoły są wolne od moralnego zepsucia duchowieństwa? Ja nie chcę tu uogólniać, ale wystarczy się rozejrzeć, porozmawiać z wiernymi, aby usłyszeć, że jest to zjawisko nagminne. I jestem przekonana, że o wielu takich przypadkach i Ty słyszałeś w Twoim środowisku. Oczywiście nie mówię tu jedynie o pedofilii, ale także o homoseksualizmie, alkoholizmie, rozpuście i ogólnym rozpasaniu duszpasterzy. A prymitywnym kłamstwem Józefie są Twoje słowa, w których idziesz w zaparte.

   Usuń
  4. "A prymitywnym kłamstwem Józefie są Twoje słowa, w których idziesz w zaparte."

   Gdzie skłamałem i czego się zapieram?

   "ale chyba nie usiłujesz mi powiedziec, kościoły są wolne od moralnego zepsucia duchowieństwa?"

   Niczego nie "usiłuję".

   Zwróciłem ci tylko uwagę,że nie można kłamać.
   Przeprosin oczywiście nie oczekuje.
   Pozdrawiam.

   Usuń