Google+ Followers

sobota, 25 marca 2017

Aktywuj swoje chrześcijaństwo...


Jezus głosił i uzdrawiał chorych, ale żniwo było wielkie, a pracowników mało, więc powołał dwunastu i nakazał im głosić Ewangelię i uzdrawiać chorych. 
Oni czynili to z sukcesem, ale żniwo w dalszym ciągu było wielkie a pracowników mało. 
Przywołał więc kolejnych siedemdziesięciu i polecił im głosić Ewangelię i uzdrawiać chorych, jednak żniwo ciągle było wielkie, a robotników mało. 
Nakazał więc im: "Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody, aby głosili Ewangelię i uzdrawiali chorych".
Teraz więc my, chrześcijanie jesteśmy powołani by głosić Ewangelię i uzdrawiać chorych. 
To sprowadza się do prostej rzeczy - do wiary. 
A czym jest wiara? 
Wiara jest posłuszeństwem wobec Słowa Bożego, wobec nauczania Jezusa. 
Jeśli mamy wiarę aby uwierzyć w zbawienie, mamy też wiarę aby uzdrawiać chorych. Budujmy na Słowie Bożym, a ono mówi, że Jezus umarł nie tylko za nasze grzechy, ale także za nasze choroby i słabości. 
On zapłacił już cenę. 
Żadna niemoc nie ma prawa panować nad Twoim i moim życiem. 
Idź uzdrawiaj chorych i módl się za nich, a Duch Święty będzie działał... 
Aktywuj swoje prawdziwe chrześcijaństwo, bo do tego powołał Ciebie i mnie Jezus... bo żniwo jest wielkie...a robotników ciągle mało...

4 komentarze:

 1. Żadna niemoc nie ma prawa panować nad Twoim i moim życiem - Bardzo mi się podoba przesłanie, zawarte w tym zdaniu.
  Pozdrowienia serdeczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim kościele nigdy niczego podobnego nie słyszałem. Czy takie nauczanie jest w piśmie świętym? Możesz podać strony pisma.Pozdrawiam Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że mogę Ci podać wersety z Pisma Świętego

   Mat. 4:23-24 "Potem Jezus obchodził całą Galileę, ucząc w ich bóżnicach, głosząc Dobrą Nowinę Królestwa, uzdrawiając każdą chorobę i wszelką niemoc między ludem. Więc rozeszła się o nim wieść po całej Syrii; i przyprowadzono do niego wszystkich, co się źle mieli, ogarniętych rozmaitymi chorobami oraz mękami, także opętanych, epileptyków i paralityków; zatem ich uzdrowił".

   Łuk. 10:5-8 "Tych dwunastu Jezus wysłał, rozkazując im i mówiąc: Nie oddalajcie się na drogę narodów i do miasta Samarytan nie wchodźcie; ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela. A idąc głoście, mówiąc: Przybliżyło się Królestwo Niebios. Chore uzdrawiajcie, trędowate oczyszczajcie, umarłe wskrzeszajcie, demony wyrzucajcie; darmo wzięliście, darmo dajcie."

   Mat. 28:19-21 "Zaś Jezus podszedł oraz rozmawiał z nimi, mówiąc: Dana Mi jest wszelka moc w Niebie i na ziemi. Wyruszcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając ich w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego;ucząc ich zachowywać wszystko, tyle właśnie, ile wam poleciłem; a oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca epoki. Amen."

   Łuk. 10:1-2,9 "Potem Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych oraz rozesłał ich po dwóch przed swoją osobą, do każdego miasta i miejsca, gdzie sam miał zamiar przyjść. Następnie do nich mówił: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; poproście więc, Pana żniwa, aby wydał na świat robotników na swoje żniwo,
   Także uzdrawiajcie w nim chore i im mówcie: Przybliżyło się do was Królestwo Boga. "
   Pozdrawiam serdecznie :)


   Usuń