Google+ Followers

wtorek, 31 marca 2015

JEZUS NA KRZYŻU UMARŁ JAKO TY...


Wypada zrozumieć, uświadomić sobie, że Jezus na krzyżu nie umarł dla ciebie, ale umarł jako ty.
Zanim jednak umarł żył świętym życiem, jako jedyny sprawiedliwy, bezgrzeszny człowiek, wypełnił każde jedno przykazanie. Zrobił to, czego ty nie byłeś w stanie zrobić. Nie zrobił tego dla ciebie, ale zrobił to jako ty. 

Wypełnił pierwsze przymierze aby ustanowić drugie (ja jako katoliczka nigdy tak na to nie patrzyłam, nigdy! Jakże uboga byłam duchowo)

Jezus wypełniając Prawo , stał się Prawem i mógł je znieść dla tych, którzy w niego uwierzą.
List do Rzymian 10:4
„Albowiem końcem zakonu jest Chrystus,  aby był usprawiedliwiony każdy kto wierzy”.
Zatem to co wydarzyło się na krzyżu to wymiana: Jezus umiera jako Ty. Umiera za każdy jeden grzech w twoim życiu: przeszły, teraźniejszy czy przyszły. Znosi nad tobą zakon przepisów i przykazań i w zamian za to daje ci swoją sprawiedliwość. To się nazywa ŁASKA.

Jezus zgładził twój grzech, unicestwił go, starł go z powierzchni ziemi. Dlatego właśnie chrzest jest na odpuszczenie grzechów. O tym pisze Paweł w 6 rozdziale listu do Rzymian. Przyjmując chrzest, przyjmujemy to wszystko, co uczynił dla nas Jezus na krzyżu. Zanurzając się, nasze grzeszne ciało umiera uwalniając się od grzechu raz na zawsze. A wynurzając się, rodzimy się w duchu i grzech nad nami już nie panuje , bo nie jesteśmy już pod Prawem. Jesteśmy pod łaską!!
Grzeszne ciało umarło bezpowrotnie, a to co jeszcze pozostało – cielesne przyzwyczajenia, nawyki, stare sposoby myślenia, ze starego życia będą eliminowane przez Łaskę Jezusa Chrystusa, bo nic bez niego uczynić nie możemy.
A zatem – Nowonarodzenie ( jak naucza Jezus faryzeusza Nikodema) przez chrzest w wodzie to narodzenie z ducha ( Jednak w Biblii nigdzie nie znajdziesz ani jednego wersetu na temat chrztu maleńkich dzieci. Tego tam nie ma! Bo aby się ochrzcić najpierw trzeba uwierzyć - Proste!!!)  
                                      kadr z filmu "Syn Boży"


1 komentarz:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=U31avPUdGYA&list=RDMMU31avPUdGYA
    https://www.youtube.com/watch?v=Pq9an9Yv81I
    https://www.youtube.com/watch?v=4wrKYxOf92Y
    Pozdrawiam, Marco.

    OdpowiedzUsuń