Google+ Followers

wtorek, 8 grudnia 2015

Trzy części nas... ( 1 )

Chociaż Boże Słowo wyraźnie naucza, że jesteśmy istotami składającymi się z trzech części, bardzo niewielu chrześcijan stosuje praktyczne zrozumienie ducha, duszy i ciała w swoim codziennym życiu. Większość ludzi wierzy, że składa się jedynie z duszy i ciała. Myli im się duch i dusza, jako w zasadzie jedno i to samo.
1 List do Tesaloniczan 5:23  “A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa”

Jest dla nas oczywiste czym jest ciało, czyli zewnętrzną, fizyczną częścią, którą można zobaczyć w lustrze. 
Dusza jest tym, co większość ludzi nazywa osobowością (umysłem, wolą, emocjami, sumieniem) Możemy odczuwać zarówno swoje ciało jak i duszę. Łatwo jest nam powiedzieć jak się czujemy w swoim ciele i w duszy, ponieważ jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. 
Bez problemu możemy powiedzieć czy jesteśmy zdrowi, zmęczeni, czy boli nas głowa, czy woda pod prysznicem jest w sam raz. 
Możemy też sprawdzić swoją duszę i bez problemu powiedzieć czy jesteśmy szczęśliwi, zranieni, psychicznie wyczerpani, czy też rześcy i gotowi do działania. 
Możemy być świadomi strachu czy depresji, ponieważ zawsze mamy kontakt ze swoją duszą.
Jednak do naszego ducha nie ma dostępu w żaden naturalny sposób. 
Nie możemy porozumieć się ze swoim duchem przez emocje, czy też fizyczne ciało. 
Nie da się poczuć rzeczywistości duchowej. 
Jezus powiedział: 
Ewangelia Jana 3:6 „Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z ducha, duchem jest”

Hmm… czyli bez zrozumienia ducha, duszy i ciała ze zdumieniem będziesz przeszukiwał duszę i ciało, zadając sobie pytanie: Gdzie to jest? 
Jedynym sposobem właściwego poznania duszy jest Biblia, która odkryje ci rzeczywistość duchową. 
Jeśli chcesz wiedzieć jak ma się twój duch, musisz dowiedzieć się tego ze Słowa Bożego, bo wtedy widzisz siebie w duchu.     cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz