Google+ Followers

piątek, 22 maja 2015

Księga nie z tego świata...


Człowiek, to taka dziwna istota, która nieustannie poszukuje nowych doznań, wyzwań, innych, obcych światów... 
Z niebywałym zapałem wypatrujemy pozaziemskich cywilizacji, poszukujemy ich znaków we wszechświecie, wysyłamy sondy, skanujemy niebo.... 
Hmm... 
A tuż pod nosem mamy KSIĘGĘ, której natchnienie pochodzi nie z tego świata. 
Ta obca cywilizacja, której istnienia nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, zostawiła nam PERŁĘ, której my niestety nie mamy ochoty studiować.... 
Około 600 lat p.n.e. w księdze Joba 38:31 (Stary Testament) spisano natchnione objawienie: "Czy możesz związać pęk Plejad, albo rozluźnić pasek Oriona?"
Czy wiesz, że owe Plejady nazywane siedmioma siostrami, mają bardzo ciekawą cechę? Astronomowie odkryli nie tak dawno, że siła wewnątrz układu równa jest sile, która chce je rozdzielić. Utrzymują one stałą odległość ze sobą, poruszając się w przestrzeni z ogromną prędkością..." Czy potrafisz związać pęk Plejad ?"
Odwrotnie rzecz ma się z Orionem, gdyż gwiazdy w pasie Oriona oddalają się od siebie z zawrotną prędkością... "Czy potrafisz rozluźnić pasek Oriona?"
No i dalej... Ks. Joba 26:7 "Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością"
To jeszcze nie koniec: Ks. Joba 28:5 " Z ziemi pochodzi chleb, lecz w głębi jest ona rozgrzebana jakby przez ogień".
A i jeszcze o krążeniu wody w przyrodzie: Ks. Joba 36:27-28 "On wyciąga kropelki z morza i te rozlewają się w oparach deszczu, którym ociekają chmury i który spada na mnóstwo ludzi"
O kulistości Ziemi: Ks. Jeremiasza 10:12 " On stworzył ziemię swoją mocą, utwierdził okrąg ziemi swoją mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa" 
Ks. Psalmów 93:1 "Pan oblekł się w dostojność i przepasał mocą, utwierdził okrąg świata, tak że się nie zachwieje".

Wypada zadać sobie pytanie...
 Na jakim etapie była wiedza astronomiczna np. 1000 lat po spisaniu Starego Testamentu?
Oto kilka faktów: 
Tales z Miletu twierdził, że Ziemia jest płaskim dyskiem
Arystoteles dowodził, że Ziemia leży w centrum Kosmosu.
Dużo później Izaak Newton twierdził, że gwiazdy są nieruchome.
No cóż... Pisarze biblijni sprzed przeszło 2000 lat wiedzieli o zawieszeniu Ziemi w przestworzach i o jej kulistości, o cechach Plejad,  Oriona...
Taką wiedzę mogli posiąść tylko dzięki nadprzyrodzonym objawieniom... 

Biblia jest moim drogowskazem, jest odnowieniem mojej relacji z Bogiem...

8 komentarzy:

 1. ja też uważam, że Biblia jest najmądrzejszą z ksiąg i faktycznie ciągle jakby pomijaną. myślę, że może dlatego, że pisana trudnym językiem. w nią trzeba się wgłębić i zrozumieć. te nowoczesne książki psychologiczne i nie tylko, jedynie powtarzają po niej najgłębsze prawdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślę sobie, że raczej przez lata wmawiano nam, iż Biblia jest pisana trudnym językiem i ze tylko księżna mają monopol na zrozumienie jej przekazów... A to nieprawda... bo gdy zaczynamy wczytywać się w jej stronice, to tak jakby klapki opadają z oczu i okazuje się, że wszystko jest jasne i oczywiste... Duch Święty otwiera oczy i umysł, a wtedy przychodzi prawdziwe poznanie. Serdeczności kochana moja :)

   Usuń
 2. Pięknie, głupi naukowcy twierdzili, że ziemia jest płaska, za to Biblia mówi o tym, że była okrągła. No i ci doktorzy kościoła, stado matołów, które najwyraźniej nie umiało przeczytać tego, co ty czytasz ... wszędzie sami durnie. O salve, o salve Olimpia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To smutne... wszystko spłycasz... niby czytasz, ale... Myślę, że niepotrzebnie ziejesz jadem i rzucasz obelgami... Wiesz... ??? Zapraszam Cię Cynia na Twojego bloga, tam zapewne znajdziesz to, co lubisz, kochasz i podziwiasz... nic prostszego. Jeśli natomiast wpadasz do mnie z wizytą, to proszę zachowuj się jak na gościa przystało.

   Usuń
  2. Jeśli piszesz rzeczy, które piszesz, musisz liczyć się z tym, że może ktoś POMYŚLI co napisałaś. To nieodzowne ryzyko dzielenia się swoimi poglądami.
   A propos, czy już doszłaś do fragmentów w których leworęczność jest śmiertelnym grzechem?

   Usuń
  3. To może podaj te fragmenty skoro do nich dotarłaś :)

   Usuń
 3. Tych mądrych ksiąg jest więcej. Biblia jest jedną z nich.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy możesz uściślić, ciekawi mnie to. Serdeczności :)

   Usuń